Samsung Galaxy S8 to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2017 roku. Bądź co bądź w porównaniu z innymi flagowcami wygląda kosmicznie a przy tym oferuje takie same, a nawet mocniejsze podzespoły. Sprawdziłem czy Galaxy S8 może walczyć o miano najlepszego urządzenia 2017 roku. Zapraszam do recenzji.
Samsung Galaxy S8 – parametry:
- 5,8″ wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2960×1440 pikseli (18,5:9), Infinity Display
- ośmiordzeniowy procesor Exynos 8895 (4x 2,3Hz + 4x 1,7GHz) z Mali-G71,
- 4 GB pamięci RAM,
- 64GB pamięci wewnętrznej UFS 2.1,
- aparat 12 Mpix f/1.7 z OIS,
- kamerka 8 Mpix z aufofokusem f/1.7,
- LTE,
- GPS,
- WiFi,
- Bluetooth,
- port USB typu C,
- skaner linii papilarnych,
- slot kart microSD,
- bateria o pojemności 3000 mAh,
- Android 7.0 Nougat z Samsung Experience 8.1,
- wymiary: 149 x 68,2 x 8 mm,
- waga: 152 g,
- cena w momencie publikacji: 2999 złotych.
WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA
Jeśli przy zakupie telefonu kierowałbym się tylko jego wyglądem oraz jakością wykonania, to wybór padłby na Samsunga Galaxy S8, ponieważ na tym polu wypada po prostu świetnie – smartfon prezentuje się obłędnie. W główniej mierze jest to zasługa wielkiego obustronnie zakrzywionego wyświetlacza, który zajmuje praktycznie cały przedni panel. Drugim powodem jest niebieskie wykończenie szklanych plecków oraz aluminiowych ramek. Dzięki tym elementom najnowsza Galaktyka potrafi przyciągnąć wzrok innych. Kiedy wyjmowałem telefon przy znajomych, często słyszałem, że wygląda kosmicznie czy genialnie. Często pytali mnie również czy z racji dużego wyświetlacza nie mam problemu z obsługą telefonu jedną ręką. No właśnie… Osoby, które mają krótkie palce będą musiały się trochę nagimnastykować aby dotknąć roku ekranu. Ja nie miałem takiego problemu. Z resztą korzystanie z urządzenia ma ułatwiać obustronnie zakrzywione szkło na tyle S8.
Właśnie jeśli jesteśmy przy tylnych pleckach, to pomimo tego, że w niebieskiej wersji kolorystycznej wyglądają świetnie, to mają też dwie spore wady – bardzo trudno jest je utrzymać w czystości oraz łatwo można je porysować, dlatego polecam czarną wersję obudowy, ponieważ o wiele lepiej maskuje te problemy. Kolejnym elementem, który nie spodobał mi się to umiejscowienie czytnika linii papilarnych blisko aparatu. Przez kilka pierwszych dni użytkowania chcąc położyć palec na skanerze, lądował on na aparacie. Poza tym, pod względem ergonomii, nie mam się do czego przyczepić. Spasowanie elementów jest na najwyższym poziomie. Smartfon idealnie wpasowuje się w naszą dłoń. Po prostu wrażenia z trzymania go w dłoni są bardzo pozytywne. Czujemy, że mamy do czynienia z urządzeniem klasy premium.
Patrząc na front urządzenia, oprócz wyświetlacza, możemy zobaczyć: kamerkę, czujniki, diodę powiadomień, skaner tęczówki oraz głośnik do rozmów telefonicznych. Na pleckach umieszczono: aparat, wspomagany przez diodę doświetlającą LED, skaner linii papilarnych, pulsometr oraz logo Samsung. Górna krawędź skrywa mikrofon oraz szufladkę ze slotem na karty microSD oraz nanoSIM. Na równoległym boku umieszczono: złącze słuchawkowe, USB typu C, mikrofon, głośnik.
WYŚWIETLACZ
Samsung Galaxy S8 został wyposażony w 5,8-calowy obustronnie zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Oznacza to, że w codziennym użytkowaniu nie będziemy narzekali na nieostre czcionki. Ekran w S8 potrafi pracować w trzech rozdzielczościach: HD+, FHD+, WQHD+. Poza tym jasność maksymalna pozwala na komfortowe korzystanie z urządzenia nawet w słoneczny dzień. Z kolei jasność minimalna umożliwia przyjemne używanie S8 nocą. Nasycenie barw również jest na bardzo dobrym poziomie (jeśli komuś by ono nie odpowiadało, zawsze może dostosować je pod siebie w ustawieniach). Smartfon posiada również filtr światła niebieskiego, który ogranicza ilość niebieskiego światła emitowanego przez ekran. Kolejną ciekawą funkcją wyświetlacza jest „Always-On”. Jest to wyświetlanie podstawowych informacji (czas, data, poziom baterii, nieodebrane połączenia, wiadomości, powiadomienia) na wygaszonym ekranie.
Spis treści:
1. WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA, WYŚWIETLACZ
2. UŻYTKOWANIE I SYSTEM, BATERIA