Samsung Galaxy S6 Edge Plus w Polsce zastępuje model Galaxy Note 5. S6 Edge Plusa od Note 5 odróżnia podwójnie zakrzywiony ekran oraz brak rysika S-Pen. Czy Samsung Galaxy S6 Edge Plus będzie równie popularny co Galaxy Note 5? Tego dowiecie się z recenzji.
Samsung Galaxy S6 Edge Plus – parametry techniczne:
- wyświetlacz Super AMOLED 5,7″ 2560 x 1440 pikseli, QHD,
- ośmiordzeniowy procesor Exynos 7420 (4x Cortex-A57 2,1GHz + 4x Cortex-A53 1,5GHz),
- 4GB RAM (LPDDR4),
- 64GB pamięci wewnętrznej (UFS 2.0),
- Android 6.0.1 Marshmallow,
- aparat 16 Mpix z OIS F1.9,
- kamerka 5 Mpix F1.9,
- NFC,
- LTE,
- WiFi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4&5GHz,
- Bluetooth 4.2,
- GPS, Glonass, Beidou,
- akumulator o pojemności 3000 mAh,
- port microUSB,
- 3.5 mm jack audio,
- wymiary: 154,4 x 75,8 x 6,9 mm,
- waga: 153 g,
- cena: od 2749 złotych za wersję 64 GB.
WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA
Samsung Galaxy S6 Edge Plus wygląda świetnie. Podwójnie zakrzywiony wyświetlacz, szklane plecki oraz aluminiowa ramka nadają urządzeniu niepowtarzalny wygląd. Oczywiście zastosowanie szkła Gorilla Glass 4 z tyłu ma swoje minusy. S6 Edge Plus strasznie się palcuje, dlatego po zakupie warto zaopatrzyć się w etui lub specjalną ściereczkę, którą będziecie ze sobą wszędzie nosili, aby co 5 minut czyścić swojego S6 Edge Plusa. Samsung Galaxy S6 Edge Plus pomimo swoich sporych rozmiarów bardzo dobrze leży w dłoni. To za sprawą ścian bocznych, które są dość mocno ścięte w stronę tylnych plecków. Dzięki temu korzystanie ze smartfona jedną ręką nie stanowi problemu.
Drobną wadą jest wystający obiektyw aparatu. Kiedy położycie telefon na płaskiej powierzchni i będziecie chcieli z niego korzystać, okaże się to mało przyjemnie, ponieważ przy każdym dotknięciu, smartfon będzie kołysał się. Teraz czas na pochwałę. Samsung wykonany jest z materiałów o bardzo wysokiej jakości. Przez co nawet wystający obiektyw aparatu nie powinien zbytnio się rysować.
Na froncie znajdują się: 5,7 calowy ekran, czujnik światła, kamera, głośnik do rozmów telefonicznych, dioda powiadomień LED, czytnik linii papilarnych (zatopiony w przycisku Home) oraz dwa dotykowe przyciski. Z tyłu mamy: kamerę, pojedynczą diodę doświetlającą LED oraz czujnik pulsu mierzący poziom stresu, puls itp. Na prawej krawędzi umieszczono przyciski do regulacji głośności. Na przeciwległej znajdziemy przycisk służący do włączania Samsunga. Na dole umiejscowiono: 3.5 mm jack audio, port microUSB, głośnik mono do multimediów oraz jeden z mikrofonów, a na górze: tackę na kartę nanoSIM oraz drugi mikrofon . Niestety w smartfonie nie znajdziemy portu podczerwieni.
UŻYTKOWANIE I SYSTEM
Tak jak wcześniej wspominałem Samsung Galaxy S6 Edge Plus bardzo dobrze leży w dłoni. Ponadto urządzenie jest bardzo wydajne, ponieważ ma procesor Exynos 7420 (4x Cortex-A57 2,1GHz + 4x Cortex-A53 1,5GHz), wspomagany przez 4 GB pamięci RAM. Takie połączenie powoduje, że w codziennym użytkowaniu smartfon działa płynnie. Wszystkie aplikacje uruchamiają się błyskawicznie. Oczywiście (jak na flagowca przystało) S6 Edge Plus działa na najnowszym Androidzie 6.0.1 Marshmallow. Naszego dostępu do urządzenia chroni skaner odcisków palców. Aby odblokować urządzenie wystarczy przyłożyć palec do czytnika. Ja do jego działania nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszytko odbywa się błyskawicznie.
Nakładką systemową jest TouchWiz. Wszystkie funkcje jakie znajdziemy w S6 Edge Plus są identyczne jak w zwykłym S6, czyli: bezpośrednie połączenie, inteligentne powiadomienie, wyciszenie, robienie screenshotów przez przeciągnięcie dłonią po ekranie, KNOX, Smart Manager. Ponadto w Samsungu S6 Edge Plusie mamy jeszcze: gest wyświetlania aplikacji w widoku wyskakującego okna, tryb nie przeszkadzać, tryb prywatny, S Health, smart stay, multi window, tryb oszczędzania energii.
Wyniki benchmarków:
AnTuTu: 83 335
Geekbench 3:
single-core: 1459
multi-core: 4892.
Grając w gry i korzystając z LTE zauważyłem, że smartfon bardzo się nagrzewa. O ile szklany tył jest w miarę chłodny, to ramki są na tyle gorące, że ma się ochotę włożyć urządzenie do lodówki. Oczywiście przy sporadycznym korzystaniu z telefonu – granie przez ok. 10-15 min lub przeglądanie stron przy włączonym WiFi – Samsung Galaxy S6 Edge Plus zbytnio się nie nagrzewa.
Spis treści:
1.Wygląd i jakość wykonania, użytkowanie i system.