Lenovo Yoga 700 należy do serii Yoga, która charakteryzuje się tym, że ekran urządzenia można obrócić o 360 stopni. Yoge 700 można kupić w wielu wariantach (z Intel Core i3, i5 lub i7). Ja do testów otrzymałem najmocniejszą wersję.
Lenovo YOGA 700 – specyfikacja:
- Wyświetlacz o przekątnej 14 ” i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), IPS,
- Procesor: Intel Core i7-6500U (2 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.10 GHz, 4 MB cache),
- Pamięć RAM: 8 GB DDR3L,
- Dysk: 256 GB SSD,
- Grafika: NVIDIA GeForce 940M, + Intel HD Graphics 520,
- Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa),
- Złącza: 2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0 z wejściem D/C, Wyjście HDMI, Czytnik kart 4 w 1 (MMC, SDHC, SDXC oraz SD), Gniazdo audio combo,
- Czas pracy na baterii: ok. 7 h,
- Wymiary: 334,9 x 229,5 x 18,3mm,
- Waga: 1,6 kg,
- cena w momencie publikacji: ok. 3800 złotych.
WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA
Lenovo Yoga 700 wygląda elegancko – szczególnie w białej wersji kolorystycznej. Dbałość o detale widać m.in w wykończeniu krawędzi urządzenia, które są pokryte gumą. Takie rozwiązanie ma na celu ochronę laptopa w razie upadku. Kolejnym plusem jest to, że powierzchnia robocza oraz pokrywa, które są wykonane z tworzywa sztucznego, nie rysują się oraz nie zbierają odcisków palców. Gorzej jest z utrzymaniem laptopa w czystości, ponieważ na białej powierzchni widać wszystkie zabrudzenia. Wszystkie elementy w laptopie są bardzo dobrze spasowane. Nie ma mowy o skrzypieniu czy trzeszczeniu.
Na lewej krawędzi znajdziemy: port USB 2.0, który służy również do ładowania urządzenia, kolejne złącze HDMI, gniazdo słuchawkowe mini Jack 3.5 mm oraz czytnik kart micro SD. Na prawej umieszczono kontrolkę zasilania, przycisk power, recovery oraz blokady rotacji ekranu. Znajdują się tu też przyciski od regulacji siły dźwięku, port micro HDMi oraz USB 3.0. Z tyłu urządzenia umieszczono otwory wentylatora.
Ekran jest solidnie przymocowany za pomocą dwóch aluminiowych zawiasów. Dzięki temu nie musimy martwić się, że w Trybie Tabletu ulegnie on uszkodzeniu. Jedynym (małym, ale irytującym) minusem jest chybotanie się ekranu przy jego dotykaniu. Jeżeli komuś to nie odpowiada, do poruszania się po ekranie może używać touchpada lub myszki. Dodam jeszcze, że nad ekranem znajdziemy kamerkę oraz czujnik światła.
KLAWIATURA, GŁOŚNIKI
Klawiatura w Lenovo Yoga 700 jest podświetlana. Intensywność podświetlenia można regulować dwustopniowo. Same klawisze są gładkie, a ich wielkość i skok odpowiedni. Dzięki temu, pisanie na klawiaturze jest bardzo przyjemne. Touchpad ma przekątną 12,5 cm. Jest on gładki, przez co przesuwanie palcem po nim nie stanowi najmniejszej trudności. Wspomnę jeszcze, że gładzik ma identyczny kolor jak panel roboczy.
Głośniki grają bardzo dobrze a dzięki dodatkowemu oprogramowaniu (Dolby) możemy w każdej chwili ich brzmienie dopasować wedle własnych preferencji. Nawet przy maksymalnej głośności nie słychać szumów, zniekształceń. Jedynym minusem jest ich umiejscowienie. Głośniki umieszczono po obydwu stronach na dole korpusu, przez co czasami możemy je zasłonić.
EKRAN
Lenovo YOGA 700 na ekran o przekątnej 14 cali i rozdzielczości Full HD. Lenovo zastosowało panel IPS. Oznacza to, że kąty widzenia są bardzo dobre, jednak jest to matryca błyszcząca, przez co korzystanie z wyświetlacza w słoneczne dni jest mało komfortowe. Jasność może być regulowana ręcznie lub automatycznie (dzięki czujnikowi światła). Jasność minimalna pozwala na komfortowe używanie komputera w nocy. Wyświetlane czcionki są ostre. Odwzorowanie kolorów stoi na bardzo dobrym poziomie.
Ekran w Lenovo YOGA 500 możemy obrócić o 360 stopni. Kiedy laptop przejdzie w tryb tabletu, gładzik oraz klawiatura zostają wyłączone. Tekst wprowadzamy za pomocą dotykowej klawiatury ekranowej. Z kolei menu startu uruchamiamy przez naciśnięcie logo Windows pod wyświetlaczem. Jeżeli wyświetlacz obrócimy o 270 stopni, wówczas będziemy mogli postawić laptopa na stole w pozycji przypominającej podstawkę i korzystać z niego jak z tabletu.
Spis treści:
1.WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA, KLAWIATURA, GŁOŚNIKI, EKRAN
Strony: 1 2