Lenovo YOGA 500 jest urządzeniem z serii konwertowalnych laptopów Lenovo. Komputer można kupić w wielu wersjach (z Intel Core i3, i5 lub i7). Ja do testów otrzymałem najmocniejszą wersję.
Lenovo YOGA 500 – specyfikacja:
- Wyświetlacz o przekątnej 15,6 – cala i rozdzielczości Full HD z powłoką antyrefleksyjną,
- Procesor: Intel Core i7-6500U (2 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.10 GHz, 4 MB cache)
- Pamięć RAM: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
- Dysk: 500 GB SATA 5400 obr., Express Cache 8 GB
- Grafika: NVIDIA GeForce 940M, + Intel HD Graphics 520
- Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
- Złącza: Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe – 1 szt.
RJ-45 (LAN) – 1 szt.
Czytnik kart pamięci – 1 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) – 2 szt.
USB 2.0 – 1 szt.
HDMI – 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) – 1 szt., - Bateria: 3-komorowa, 4050 mAh, Li-Polymer,
- Wymiary: 38,6 x 25,5 x 2,22 cm
- Waga: 2,20 kg (z baterią),
- Cena w momencie publikacji: ok.2999 złotych.
WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA
Lenovo YOGA 500 wygląda elegancko. Laptop, dzięki zastosowaniu aluminium, które otacza klawiaturę, przypomina urządzenia z wyższej półki cenowej. Takie wrażenie można odnieść, patrząc tylko na powierzchnię roboczą komputera. Gdy laptop leży zamknięty, widać, że pokrywa (wykonana z plastiku) nie jest tak dobrej jakości jak powierzchnia robocza, mimo tego nie palcuje się oraz nie rysuje się. Wszystkie elementy w laptopie są bardzo dobrze spasowane. Nie ma mowy o skrzypieniu czy trzeszczeniu.
Na lewym boku znajdziemy: gniazdo blokady Kensingtona, gniazdo zasilania, USB 2.0, czytnik kart pamięci, gniazdo audio, przycisk blokady orientacji obrazu, regulator głośności dźwięku. Na prawym boku umieszczono: kontrolkę stanu, przycisk zasilania, przycisk Novo, 2 USB 3.0, LAN, HDMI. Z tyłu urządzenia umieszczono otwory wentylatora.
Ekran jest solidnie przymocowany za pomocą dwóch aluminiowych zawiasów. Dzięki temu nie musimy martwić się, że w trybie tabletu ulegnie on uszkodzeniu. Jedynym (małym, ale irytującym) minusem jest chybotanie się ekranu przy jego dotykaniu. Jeżeli komuś to nie odpowiada, do poruszania się po ekranie może używać touchpada lub myszki.
KLAWIATURA, GŁOŚNIKI
Klawiatura w Lenovo YOGA 500 jest podświetlana. Intensywność podświetlenia można regulować dwustopniowo. Same klawisze są gładkie, a ich wielkość jest odpowiednia. Dzięki temu, pisanie na klawiaturze jest bardzo przyjemne. Touchpad ma przekątną 12,5 cm. Jest on gładki, przez co przesuwanie palcem po nim nie stanowi najmniejszej trudności. Wspomnę jeszcze, że gładzik ma identyczny kolor jak panel roboczy. Oznacza to, że nie widać na nim odcisków palców.
Głośniki umieszczono po obydwu stronach korpusu, a dzięki dodatkowemu oprogramowaniu możemy w każdej chwili poprawić brzmienie. Ich głośność wynosi 81 dB, jednak przy głośności maksymalnej dźwięk jest trochę zniekształcony oraz pojawiają się lekkie szumy. Dodatkowo jeśli włączymy Dolby, to jakość dźwięku zdecydowanie poprawia się. Jednym słowem. Głośniki grają dobrze.
EKRAN
Lenovo YOGA 500 na ekran o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD. Lenovo zastosowało panel AH — IPS. Oznacza to, że kąty widzenia są bardzo dobre, jednak jest to matryca błyszcząca, przez co korzystanie z wyświetlacza w słoneczne dni jest męczące. Natomiast jasność minimalna pozwala na komfortowe używanie komputera w nocy. Wyświetlane czcionki są ostre. Odwzorowanie kolorów stoi na przyzwoitym poziomie.
Ekran w Lenovo YOGA 500 możemy obrócić o 360 stopni. Kiedy laptop przejdzie w tryb tabletu, gładzik oraz klawiatura zostają wyłączone. Tekst wprowadzamy za pomocą dotykowej klawiatury ekranowej. Jeżeli wyświetlacz obrócimy o 270 stopni, wówczas będziemy mogli postawić laptopa na stole w pozycji przypominającej podstawkę i korzystać z niego jak z tabletu.
Spis treści:
1. WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA, KLAWIATURA, GŁOŚNIKI, EKRAN
Strony: 1 2