LG X Power jest średniakiem, którego główną zaletą jest bateria o pojemności 4100 mAh. Oprócz akumulatora inne parametry urządzenia są z typowej średniej półki. Jak smartfon spisuje się w codziennym użytkowaniu. Czy jest warty zakupu? Tego dowiecie się w recenzji.
LG X Power – specyfikacja:
- wyświetlacz IPS 5,3” o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (HD),
- czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735 1,3GHz z Mali-T720 MP1,
- 2 GB pamięci RAM,
- 16GB pamięci wewnętrznej,
- aparat 13 Mpix,
- przednia kamerka 5 Mpix,
- LTE,
- GPS,
- WiFi,
- 3.5 mm jack audio,
- bateria o pojemności 4100 mAh,
- Android 6.0 Marshmallow,
- wymiary: 149 x 75 x 7,9 mm,
- waga: 139 g,
- cena w momencie publikacji: ok.799 złotych.
WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA
Obudowa LG X Power jest połączeniem różnych materiałów. Boki urządzenia wykonane są z metalu, a tylna klapka z błyszczącego tworzywa sztucznego, na którym nie zostają odciski palców ani rysy. Jakość spasowania materiałów jest na dobrym poziomie. Nawet przy mocniejszym naciśnięciu na obudowę, nie usłyszymy żadnych skrzypnięć.
Jeżeli chodzi o stylistykę, jest przeciętna, ponieważ we wzornictwie urządzenia nie znajdziemy nic nowatorskiego. Przez to z wyglądu smartfon jest po prostu zwyczajny. Z kolei patrząc z punktu praktycznego, to LG X Power (dzięki takiemu wzornictwu oraz rozłożeniu przycisków) bardzo dobrze leży w dłoni. Ponadto urządzenie jest bardzo lekkie, gdyż waży tylko 139 g.
Na prawym boku znajdziemy włącznik/wyłącznik. Lewą krawędź zajmują: przyciski do regulacji głośności oraz tacka z gniazdami nanoSIM i microSD. Na górnej krawędzi umieszczono mikrofon, a na przeciwległej: drugi mikrofon, port microUSB oraz 3.5 mm jack audio. Tylny panel zajmuje: aparat, głośnik, dioda doświetlająca LED. Z przodu telefonu, nad ekranem, mamy diodę powiadomień, frontową kamerkę, czujnik światła oraz głośnik do rozmów telefonicznych.
WYŚWIETLACZ
LG X Power ma wyświetlacz o przekątnej 5,3” i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Gęstość pikseli na cal na poziomie 277 ppi sprawia, że wyświetlane czcionki są lekko poszarpane i nieostre. Po części rozumiem decyzję LG o zastosowaniu wyświetlacza o mniejszej rozdzielczości. Jeżeli w X Power znalazłby się ekran o rozdzielczości Full HD, wówczas czas pracy na jednym ładowaniu byłby zdecydowanie krótszy.
Sam ekran ma bardzo dobre kąty widzenia. Kolory są naturalnie odwzorowane. Jasność maksymalna wynosi 325 nitów i nawet w pełnym słońcu wszystkie czcionki są widoczne. Z kolei jasność minimalna to 2 nity. Dzięki temu korzystanie z X Power w nocy nie sprawia dyskomfortu. Jasność możemy regulować ręcznie lub automatycznie.
Spis treści:
1.WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA, WYŚWIETLACZ
2.UŻYTKOWANIE I SYSTEM, BATERIA