Jeszcze kilka lat temu flagowce LG sprzedawały się jak świeże bułeczki. Z roku na rok popyt na urządzenia z serii G malał. Głównie było to spowodowane tym, że konkurencja potrafiła lepiej dostosować swoje urządzenia do potrzeb panujących na rynku. W 2018 roku LG zaprezentowało nowego przedstawiciela serii G – LG G7 ThinQ. Telefon, który miał szanse odmienić los rodziny G. Czy udało mu się tego dokonać? Zapraszam do recenzji.
LG G7 ThinQ – parametry:
- 6,1” ekran LCD o rozdzielczości 3120×1440 pikseli,
- procesor Qualcomm Snapdragon 845,
- 4 GB pamięci RAM,
- 64 GB pamięci wewnętrznej,
- aparat 16 Mpix f/1.6 71° + 16 Mpix f/1.9 107°,
- kamerka 8 Mpix f/1.9,
- LTE,
- GPS,
- WiFi,
- Bluetooth,
- port USB typu C,
- 3.5 mm jack audio,
- skaner linii papilarnych,
- IP68,
- bateria o pojemności 3000 mAh,
- Android 8.0 Oreo,
- wymiary: 153,2 x 71,9 x 7,9 mm,
- waga: 162 g,
- cena w momencie publikacji: ok. 1600 złotych.
WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA
Wyczucie dobrego smaku praktycznie od zawsze towarzyszyło LG (może poza LG G5, które na swoje czasy wyglądem wzbudzało niemałe kontrowersje). Praktycznie każda generacja serii G wyróżniała się stylistycznie na tle konkurencji. Nie inaczej jest w przypadku LG G7 ThinQ – chociaż przed jego premierą miałem inne zdanie. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem urządzenie na grafikach, stwierdziłem że wygląda przeciętnie. Dopiero kiedy miałem możliwość przyjrzeniu mu się z bliska, zmieniłem swoje początkowe zdanie – telefon przypadł mi do gustu. Elementem, który spodobał mi się najbardziej był tylny panel, który podobnie jak w Xperii XZ3 czy Huawei P20 Pro załamuje światło – w G7 jest niebieski i wygląda obłędnie! Kolejnym plusem G7 ThinQ jest komfort, z jakim leży on w dłoni. Korzystałem z wielu urządzeń a tak na prawdę tylko kilka było tak samo poręczne, jak LG G7 – jest to zasługa zaoblonego tyłu urządzenia.
Jakby nie było…nie ma urządzenia idealnego. W każdym nożna znaleźć wady. Jakie są w LG G7 ThinQ? Największą jest podatność na zbieranie odcisków palców i rys (czyli powszechna przypadłość prawie wszystkich flagowców). Co prawda niebieski odcień minimalnie tuszuje zarysowania, jednak nadal są zauważalne. Na podobną dolegliwość cierpi przedni panel, dlatego od razu po zakupie polecam zaopatrzyć się w szkło hartowane. Poza tym nie mogę się do niczego przyczepić. LG G7 to po prostu solidnie wykonany telefon. Biorąc go do ręki, czujemy, że mamy do czynienia z telefonem premium. Oprócz tego, G7 spełnia normę IP68, dzięki czemu niestraszne są jej spotkania z wodą czy piaskiem.
Przejdźmy do rozmieszczenia elementów na obudowie. Na froncie urządzenia, oprócz wyświetlacza, znajdziemy: głośnik do rozmów i multimediów, kamerkę. Na prawym boku zamontowano klawisze głośności oraz przycisk asystenta Google. Na równoległej krawędzi umieszczono włącznik/wyłącznik urządzenia. Na górnej krawędzi znajdziemy mikrofon oraz slot na kartę nanoSIM i kartę pamięci microSD. Na dole umieszczono złącze USB typu C, złącze słuchawkowe, głośnik do multimediów oraz kolejny mikrofon. Na tylnym panelu zobaczymy podwójny aparat fotograficzny z diodą doświetlającą LED, czytnik linii papilarnych oraz logo LG.
WYŚWIETLACZ
LG G7 ThinQ zostało wyposażone w 6,1” ekran LCD o rozdzielczości 3120×1440 pikseli (WQHD+). Jestem ciekawy, czemu LG zdecydowało się zastosować w G7 ThinQ matryce LCD, skoro w urządzeniach z serii V montuje lepsze matryce OLED? Mimo to, w codziennym użytkowaniu ekran wypada dobrze . Kolory są naturalnie odwzorowane, czcionki ostre. Jedyne co mogłoby być lepsze, to nasycenie barw. Co prawda w ustawieniach mamy możliwość zmiany temperatury i nasycenia barw, jednak zmiany nie są aż tak znaczące, jak w przypadku AMOLED-ów czy OLED-ów. W ustawieniach wyświetlacza znajdziemy również tryb czytania, czyli filtr światła niebieskiego oraz możliwość zmiany rozdzielczości wyświetlacza z 3120×1440 pikseli na 2340×1080 lub 1560×720 pikseli, dzięki czemu wydłużymy czas pracy na jednym ładowaniu. Jeśli chodzi o jasność minimalną i maksymalną, to zaprezentowały się z dobrej strony – w nocy ekran nie oślepia a w słoneczny dzień jest wystarczająco jasny (aż 1000 nitów), aby odczytać z niego wszystkie treści.
Spis treści:
1. WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA, WYŚWIETLACZ
2. UŻYTKOWANIE I SYSTEM, BATERIA