Lenovo K5 Plus jest mocniejszą wersją Lenovo K5. Warto zaznaczyć ,że K5 od K5 Plus różnią: rozdzielczość ekranu oraz procesor. Nietrudno domyślić się, że wersja z dopiskiem – Plus – oferuje je w wersji doskonalszej.
Lenovo K5 Plus – specyfikacja:
- wyświetlacz IPS 5″, 1920 x 1080 pikseli (Full HD),
- ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 616 z Adreno 405,
- 2 GB pamięci RAM,
- 16GB pamięci wewnętrznej,
- aparat 13 Mpix,
- przednia kamerka 5 Mpix,
- LTE,
- dual SIM,
- GPS,
- WiFi,
- 3.5 mm jack audio,
- bateria o pojemności 2750 mAh,
- Android 5.1.1 Lollipop,
- wymiary: 142,1 x 71 x 8 mm,
- waga: 142 g,
- cena w momencie publikacji: ok. 850 złotych.
W związku z tym, że K5 Plus ma identyczną obudowę oraz takie same aparaty. W tej recenzji pominę te elementy, ponieważ pisałem już o nich w teście o K5, który możecie znaleźć tutaj.
WYŚWIETLACZ
Lenovo K5 Plus względem zwykłej K5 ma zdecydowanie lepszy ekran. W końcu to Full HD, a nie HD. Zagęszczenie pikseli jest na poziomie 441 ppi. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie czcionki są bardzo ostre. Kolory odpowiednio nasycone. Oczywiście użytkownik może dostosować tryby ekranu: domyślny, wygodny (tryb chroni wzrok, przydatny podczas długiego korzystanie z urządzenia), niestandardowy ( użytkownik dostosowuje nasycenie oraz barwę według własnego uznania). Nocą jasność ekranu jest odpowiednio niska, a w dzień odpowiednio wysoka.
UŻYTKOWANIE I SYSTEM
Lenovo K5 Plus pracuje na ośmiordzeniowym układzie Snapdragon 616 z Adreno 405, wspomaganym przez 2 GB pamięci RAM. O ile w zwykłej K5 mogłem mieć zastrzeżenia do pracy urządzenia, to w K5 Plus już nie, ponieważ w codziennym korzystaniu z telefonu nie zauważyłem żadnych przycięć. Wszystkie aplikacje odpalały się szybko. O wiele lepszą pracę K5 Plusa odzwierciedlają jego wyniki w testach syntetycznych:
- AnTuTu: 37 117
- Geekbench 4 single core: 652
- Geekbench 4 multi core: 1664
Lenovo K5 Plus pracuje w oparciu o Androida 5.1.1 Lollipop z autorską nakładką od Lenovo. Użytkownik może wybrać sobie domyślny moduł uruchomieniowy: VIBEU lub Android. Pierwszy charakteryzuje się brakiem app drawera, czyli wszystkie skróty aplikacji porozrzucane są po ekranach domowych. W drugim mamy dostęp do szufladki z listą aplikacji. Bez względu na to czy zmienimy domyślny moduł uruchomieniowy z VIBEU na Android, to ikony i tak nie zmienią swojego wyglądu. Do zmiany stylistyki nakładki służy 6 dostępnych motywów. W związku z tym każdy znajdzie coś dla siebie.
W K5 Plus nie mamy prawie żadnych funkcji usprawniających codziennie korzystanie z telefonu. Jedną z nich jest Miracast. Umożliwia on kontrolę uprawnień czy harmonogram włączania i wyłączania. Kolejną z nich jest tryb podzielonego trybu VR. Kiedy go włączymy ekran dostosuje się do naszych gogli do wirtualnej rzeczywistości. Znacznie lepiej ma się liczba preinstalowanych aplikacji. Warto zwrócić uwagę na: SYNCit – służy do synchronizowania kontaktów, SMS-ów, rejestru połączeń, SHAREit – program do udostępniana treści, Theme center – umożliwia zmianę motywu, kompas, Dolby – aplikacja poprawiająca dźwięk.
Lenovo K5 Plus zostało wyposażone w dwa głośniki, których dźwięk jest ulepszany przez program Dolby. W aplikacji dostępne są cztery tryby dźwięku: muzyka, filmy, gry i głos. W każdym z nich zastosowano inny korektor dźwięku: bogaty, otwarty lub skupiony oraz włączono/wyłączono normalizację głośności, uwydatnienie dialogów i wirtualizację dźwięku. Ponadto istnieje możliwość stworzenia dwóch profili dźwiękowych. Głośniki K5 Plus grają głośno (75 decybeli), czysto, a dzięki Dolby również lepiej niż w większości urządzeń z tej półki cenowej.
Strony: 1 2